01 oktoober 2017

Laisa perenaise marineeritud kurgid kohe söömiseks







Üldiselt kipub nii olema, et kui kurki on, siis on teda liiga palju ja kui ei ole, siis ei ole üldse. Kasvuhoone kolm kurgitaime andsid ilusa saag, nii et kurki jäi kohati üle. Mingi eriline hoidiste tegija ma aga ei ole. Purke pesta, kuumutada ja kaanetada - aga kõigepealt purke koguda või poest osta.

Seega tegin lihtsalt. Kõigepealt keetsin valmis marinaadi ja viilutasin pikad kurgid. Seejärel valasin marinaadi viilutatud kurgid, kõik lehed, tillioksad ja muu ning keetsin suures potis kogu kupatust 15 - 20 minutit. Seejärel tõstisin vahukulpi kasutades paksema osa (eelnevalt pestud) plastämbritesse, valasin peale potti jäänud marinaadi ja panin kaaned peale. Seisab küll ja hea võtta.

Marinaad: 2l vett, 4 sl suhkrut, 4 sl jämedat soola, 4 sl 30% äädikat, 1 sl sinepiseemneid.

Kurkidega koos läksid potti mustsõstralehed, tilli varred ja õisikud, 3 - 4 küüslauguküünt, lisaks võib maitseks panna mädarõigast või šillikauna või muud huvitavat.





19 september 2017

2016-2017 aasta suurprojekt - aiatee




 
  Jah! Ma tean, et mul on suurusehullustus. Rajada Kivimäe 1200m2 aeda tee nagu Inglise lossiparkides - see on suurusehullustus.

Teerada kulgeb kaarjalt mööda ajaääri, võimaldades aiale ringi peale teha, ja seda kuiva jalaga ka vihmasel ilmal.

2016 aasta kevadel hakkasin pihta maa kaevamisega. Kogu tee alt on eemaldatud murukamar ja paigaldatud 10cm kõrgused metallist piirded.

Piirded on pärit Tartu firmast Gardenfix. Tee pikkus on 60 m, seega kulus piiret 120 m. Peenrapiire on tsingitud.








 2016 aasta sügiseks oli murukamar eemaldatud ja peenrapiirded paigaldatud.

Pinnase peale läks filterkangas. Kuna tuul armastab kangaga mängida, siis sai kangas paigaldatud koos killustikuga, millega on tee kaetud.












Tee on kaetud graniitkillustikuga, selle kõige peenem fraktsioon. Killustikku kulus 8,5 tonni.  Killustikku aitasid laiali vedada kodused mehed. Killustikuveole kulus terve sügisene laupäevane päev.







 Tee oma põhilises osas sai valmis aastal 2016. Lõpetamine ja viimistlemine jäid 2017 aasta kevadesse.

Trepp aiateel on tehtud tõrvatud prussidest.




03 september 2017

Soe kootud kampsun sügiseks

 Kampsun on kootud Haani maavillasest, lambahallist lõngast varrastega 3,5. Punane kaunistus äärtes on heegeldatud sissekootud õhksilmusetesse.


02 september 2017

Heegeldatud istumisalused pesuruumi


 Istumisalused on heegeldatud Türi lõngapoe bukleelõngast. Pruuni jäi vaipade heegeldamisest üle, valge on juurde ostetud. Heegeldatud on heegelnõelaga nr 10. 

Mustrina on kasutatud nn vanaema ruutu ja tema variatsioone. 

26 juuni 2017

Heegeldatud vaibad pesuruumi


Vaibad on heegeldatud Türi vaibapoest ostetud drikoopaelast. Mustrid on pärit koolituselt ja internetist. Vaipa heegeldatakse vaibal istudes.

08 mai 2017

Minu ammune unistus - kasvuhoone




 Mul oli aastaid unistus saada endale väike mõnus kasvuhoone. Isegi koht oli ammu väljavalitud - kuuri kõrval, hoovi kõige päikeselisemas kohas. Kasvuhoonet sai otsitud kaua. Selge oli see, et tugeval teraskarkassil klaaskasvuhoonet ma endale lubada ei saa. Samas ka odavat alumiiniumkarkassil kasvuhoonet ka ei tahtnud. Leidus siis selline vahepealne variant - Ecomoodu.

Eestis toodetud, Narvast tulid mehed esimesel ülestõusmispühal kohale ja panid kasvuhoone kahe tunniga püsti. Täitsa mugav.









Kuna pinnas kasvuhoone all ei olnud kiita - liiv ja killustik, siis otsustasin kasvuhoonesse panna istutuskastid. Bauhaus pakkus neid lahkelt. Igaks juhuks pintseldasin need veel tõrvaõliga üle.


Ma olen vist ainus ..., kes istutuskaste vinkli ja loodiga paigaldab.












Muld sai tellitud Bioplus'ist kantmeetristes kottides. Kasvuhoonesse läks kolm kanti.